Boş olan Rize Kültür ve Turizm Müdürlüğü görevine daha önce aynı kurumda Müdür Yardımcısı olarak görev yapan Bayram Yığcı, Bakanlık oluruyla vekâletten Rize Kültür ve Turizm Müdürlüğü görevine atandı.

2023 Aralık ayından bu yana boşta olan Rize İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü görevine; aynı kurumda 14 yıldır görev yapan, turizm sektör temsilcilerinin tanıdığı, yaklaşık 25 yıldır turizm alanında çalışmaları bulunan Bayram Yığcı Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un imzasıyla vekâletten atandı. 

Rize İl Kültür ve Turizm Müdürü Bayram Yığcı Kimdir?

1980 yılında Rize'de doğdu. İlköğretim ve lise öğrenimini Rize'de tamamladı. Daha sonra Selçuk Üniversitesi Turizm ve Otelcilik bölümünden 2002 yılında mezun oldu. Yüksek lisansını 2014 yılında Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İşletme Anabilim dalında tamamladı.

2010 yılına kadar Antalya ve Rize'de turizm sektöründe konaklama hizmeti sunan işletmelerde çalıştı. 2011 yılında Türkiye Büyük Millet Meclisinde Özel Kalem Müdürlüğünde memur olarak göreve başladı. Aynı yıl içerisinde Kültür ve Turizm Bakanlığı Rize İl Kültür ve Turizm Müdürlüğüne geçiş yaptı. 

Başvuru Onaylandı: Efor Çay Halka Arz Ediliyor Başvuru Onaylandı: Efor Çay Halka Arz Ediliyor

Görev süresince yurt içi ve yurt dışı fuarlarında Rize’nin turizm potansiyelini tanıtmak amacıyla çalışmalar yaptı. Rize'nin kültür ve turistik envanterlerinin çeşitlendirilmesi, turizm sektör çalışanlarının mesleki eğitimlerinin yanında yurtiçi ve yurtdışı birçok tanıtım organizasyonunda aktif olarak görev aldı. 

Orta derece İngilizce ve Almanca bilmektedir. Evli ve iki çocuk babasıdır.

Rize Kültür Merkezi Müdürü kadrosu yoktur. İl Kültür ve Turizm Müdürü aynı zamanda Kültür Merkezinin işleyişi ile sorumludur.

Kaynak: HABER MERKEZİ