Ligin bitimine bir hafta kala Kütahya deplasmanına mutlak puan için giden lider Çaykur Rizespor, eli boş geri döndü. Saha şartları, havanın soğuk olması veya hakem hataları gibi unsurları yenilginin altında aramak boş. Rakip takım evinde kaybetmeme alışkanlığını devam ettirip üç puanı iki golle aldı. Tavşanlı Linyitspor deplasmanında Clement, Mutlu ve Ayman'dan yoksun giden Çaykur Rizespor ilk onbirini görünce biraz ürktüm açıkçası. Sezon başındna bu haftaya kadar yan yana oynamamış futbolcular sahadaydı. Yunus Murat ve Volkan aynı mevkiinin oyuncuları olmasına rağmen ikisi de ilk onbirde idi. Aynı şekilde Sezer ve Ercan aynı bölgenin oyuncuları ve ikisi de sahadaydı. Birkaç haftadır ilk onbirde yer bulamayan başarılı forvet oyuncumuz İlyas Çakmak, Clement'in yokluğunda yine ilk onbirde forma şansı bulamadı. Çağrı ve Mehmet Al ile gol arayan Yeşil Mavililerde, ikinci yarının hemen başında Volkan'ın yerine oyuna geçen hafta takımının ikinci golünü atıp üç puanın alınmasında büyük rol oynayan İlyas oyuna girdi. Bence bu maçta taşların yerleriyle fazlasıyla oynandı. Kurulu bir düzene sahip takımın iskeleti tamamen farklı bir düzenle sahaya dizildi.

Deplasman fobimiz devam ediyor. Evinde başarılı olan bir takımın deplasmanda bu denli başarısız sonuçlar alması, Süper Lig için bizi tedirgin ediyor. Rakiplerimizin puan kaybettiği bu haftada yine liderliğimizi korumamızı bir şans olarak niteliyorum. Ligde çok aman aman güçlü bir görüntü veren takım yok. Mücadele eden ve bireysel yeteneklere sahip takımlar iyi sonuçlar alıyor.

Önümüzdeki hafta ligin en formda takımlarından biri olan Samsunspor'u konuk edeceğiz. Bu maç bizim için çok önem kazandı. Bu maçtan üç puan alarak lider olarak ligi tamamlamamız gerekli. Tecrübeli teknik direktörümüz takımda eksik gördüğü yerlere gerekli transferi isteyecektir. Çıktığımız Süper Lig yolunda böylesine bir avantaj yakalamışken gerekli bölgelere en kısa sürede transfer yapılarak kamp döneminde takıma uyumu sağlanmalıdır. Futbolda şans faktörü sürekli tartışılan bir kavramdır. Şu an Rizespor'un, bulunduğu yerde birazda şansının yardımıyla bulnuduğu tüm kamuoyunun hem fikridir. Bir sürü sorunlarla boğuşan takımlar istikrarsız sonuçlar alamaya devam ediyorlar. Bizde bulunan imkanlarla daha iyi işler yapmamız gerekiyor. Mücadelemiz var. Takım futbolunu da sahaya yansıttık mı Süper Lig hiç de zor olmayacaktır.