Giresunspor maçında ortaya konulan oyun ile Süper Lig rüyası görmeye gerek yok. Rakiplerin aldığı sonuçlar ile zirveden ne sonuç alırsak alalım uzaklaşmıyoruz. Ardı ardına oynadığımız maçlarda aldığımız istikrarsız sonuçlar ve oynanan istikrarsız futbol, bu yarışta beni korkutuyor.

Öyle bir lig yarışı var ki, kimin ne sonuç alacağını kestirmek zor. Kadro ve kulüp olarak diğer takımlara göre avantajlı bir konumda olmamıza rağmen bir türlü istenilen futbol sahaya yansımıyor. Evinde az sayıda seyircisi önünde bir şekilde galip gelen Yeşil-Mavili ekibimiz, dışarıda ise galibiyeti geçtik, beş haftadır gol dahi atamadı. Deplasmanda kazanamayarak ligde zirveye oynayan bir takım olmamız, başarı değil tamamen rastlantıdan ibarettir.

Önümüzdeki hafta oynanacak olan Akhisar maçı son derece önem taşıyor. Rakiplerimizin maçlarına baktığımızda kolay kazanabilecekleri müsabakalar oynayacaklarını görüyoruz. Bolu, Mersin ve Samsun gibi güçlü rakiplerimiz ile deplasmanda karşılaşacak olmamız ve önümüzdeki haftalarda bir karşılaşma bay geçmemiz işimizin ne denli zor olduğunu gösteriyor.

Ligin bitimine dokuz hafta kaldı. Bu dokuz haftada oynayacağımız sekiz karşılaşmada alınacak sonuçlar ligdeki kaderimizi çizecek. Takım, teknik heyet, yöneticiler ve taraftar kenetlenip bu sekiz maçta en iyi sonuçları almalıyız. Süper Lig şansımız bu kadar yakınken bu fırsatı tepmemeliyiz. Eleştiri ve küskünlükleri bir tarafa koyup önümüzdeki sekiz maça motive olmalıyız. Bu taraftar istedikten sonra Süper Lig rüya olmaz. Takımın üzerinde bunu hissettirmeliyiz. Gerçek yerimiz olan Süper Lige çıkmak için tüm camiamız kendi üzerine düşen görevi yapmalı. Gelin hep beraber şu Süper Lig bilmecesini çözelim.