Maça en kötü ihtimalle beraberlik için çıkan Yeşil-Mavililer oyunun 40. dakikasında 4. gölü kalesinde gördü.

Sahada maça hiç konsantre olamamış acemice top oynayan bir takım vardı. Yapılan basit hatalar kendilerine güveni olmayan takım oyuncuları daha iki pas yapamadan kalesinde dört golü görmelerine neden oldu. İlk golde defansı çok rahat geçen Mor-Beyazlı oyuncular daha maçın başında attığı golle maça moralli başladı. Golden 11. dakika sonra yine bir defans hatası maç 2-0 Golden sonra itirazlar vardı ama golün geçersiz sayılmaması için neden yoktu. 2-0 yetmezmiş gibi Koray'ın yaptırdığı profesyonel oyuncuya yakışmayacak bir penaltı ile takım 3-0 geriye düştü. Ekibimiz adeta Orduda bozguna uğruyordu. Üst üste gelen ataklar kalemizde 4. golü de görmemize neden oldu. Defansın yol geçen hanı olduğu ilk yarıda her gelen pozisyon kalemizde gol oldu. Kaleci Ramazan'ı rakip oyuncularla karşı karşıya kaldığı için gol pozisyonlarında hatası yoktu. İlk yarı bu skorla tamamlanırken Ümit Kayıhan'ın soyunma odasında takıma ne gibi taktik verdiğini açıkçası merak ettim.

Tribünde yerini almış yurdun çeşitli bölgelerinden gelmiş Rizespor taraftarları ilk yarıda yenilen gollerden sonra hayretle takımı izlediler. İkinci yarıda hiç olmazsa gol yemeden iki gol bulmalıydık. İlk yarıya göre daha diri bir görüntü vermemize rağmen gol yollarında sezon boyunca olduğu gibi başarılı olamadık. Cılız ataklarla rakip kaleye giden yeşil-mavililer ikinci yarıda kapanan Orduspor defansını bir türlü açamadı. Oynadığı sürede etkisiz bir oyun sergileyen takımın güvendiği oyunculardan biri olan Theo 62. dakikada oyundan alındı. 73. Dakikaya kadar bütün kozlarını oynayan Kayıhan ne yazık ki oyunun kaderini değiştiremedi. Maçın sonları yaklaştıkça ev sahibi takım 5. golü arzuluyordu. Kalesinde dört gol gören Yeşil-Mavililer beşinci golü yememek için direnerek maçı tamamladı.

Alınan bu farklı mağlubiyet sezon boyunca oynanan kötü futbolun bir göstergesiydi. Hangi maçta güzel bir oyun sergiledik ki? Düşünüyorum da cevabı gerçekten zor. Sadece mücadele ettik. Takım futbolu istikrar ne yazık ki sağlanamadı.

Perşembe günü Rize'de oynanacak maçtan sonra sil baştan hesaplar yapılmaya başlanacak. İşimiz zor bundan sonrada daha zor olacak.