Bank Asya liginde her hafta ilginç sonuçlar alınmaya devam ediyor. Spor otoriterlerinin düşüncelerini yanıltan sonuçlar alınırken oynanan futbol ise tatmin edici değil.

Bank Asya liginde flaş transferler yapıp giren takımların başarısız olduklarına önceki yıllarda birçok kez tanık olduk. Ekonomik zorluklarla boğuşan Bank Asya takımlarının çoğu bu sezon transferde astronomik rakamlar ödemeyerek bütçeleri doğrultusunda hareket ettiler. Dolayısıyla kaliteli oyuncuları olmayan takımlar, maçtan maça değişen bireysel azimleriyle sahada mücadele ediyorlar. Lige şampiyonluk parolası ile başlayan bazı takımların daha 7. hafta olmasına rağmen iyi bir takım olmadıkları ve bu ligi götüremeyeceklerine tanık oluyoruz. Bunlardan bir örnek verirsek Karadeniz'in yeşil beyazlı takımı Giresunspor başta geliyor. Giresunspor senelerdir özlemini duyduğu süper lige bu yıl çıkmayı arzulayarak lige başladı. Yalnız işler hiçte istedikleri gibi gitmiyor.

Bu hafta alınan sürpriz sonuçların üçüne de Karadeniz temsilcisi olan Orduspor, Rizespor ve Giresunspor imza attı. Orduspor favori olarak çıktığı Altay maçını kendi sahasında rakibine boyun eğdi. Yine evinde Giresunspor haftalardır gol bile atamayan Tavşanlı Linyitspora yenildi. Ç.Rizespor ise 6 haftadır yenilmezliğine önceki yıl olduğu gibi Gaziantep Belediye son verdi. Farklı kaybedilen maçtan sonra Ç.Rizespor'da bazı önlemlerin alınması gerektiğini düşünüyorum.

Ligin zirvesinde bulunan Denizlispor ligin Erciyes spor ile beraber yenilmeyen iki takımı.
Ege takımı yeşil siyahlılar ekonomik anlamda sıkıntılı günler yaşamasına rağmen şansının da yardımı ile ligde iyi günler yaşıyor. Takım kadrolarına bakılınca ligin en güçlü takımlarının başında gelen horozlar, kadrolarına rağmen kaliteli bir futbol sahada sergileyemiyor.

Bu ligde neler olacak neler bitecek kimsenin bugünden tahmin etmesi zor. Ligin sonuncusundan en başındaki takım arasında pek kalite farkı yok. Akıllı oynayan takım lig sonunda istediği yerde ligi bitirecektir.