Geçen hafta maç sonrası Kartalspor'un oyuncusu Mutlu'ya ettiği küfürden sonra deliren başarılı oyuncu rakip takım oyuncusu üzerine öfkeyle yürüdü. Bu hareketinden sonra maçın orta hakemi maç bitmiş olmasına rağmen olayı irdelemeden kırmızı kartına gösterdi.

Oysa ki Kartalspor'un teknik direktörü Engin Korukır maçtan sonra kaptan Hazma ile Mutlu bir tartışma yaşadı. Mutlu da benim eski futbolcum bence hakem tarafından ağır bir şekilde cezalandırıldı dedi. Her ne olursa olsun maçtan sonra yaşanabilecek bir olaydan sonra hakemin verdiği karar sonrası bizim yöneticilerimiz bir açıklama yapmadı. Üstüne üstlük verilen üç maç cezayı da kabullenip bir savunma yapılmadı. Demek ki Mutlu suçlu. Daha fazla ceza verilmeliydi!

Bolu maçında yine bir hakem faciası yaşandı. Tecrübeli orta hakem Tolga Özkalfa adeta Rizesporlu futbolcuların sabrını maç boyunca sınadı. Alabileceğimiz bir maçı açıkçası katletti. Bolusporlu oyuncuların aşırı sert oyununa göz yuman Özkalfa faturayı Theo'ya kesti. Kırmızı kart verdiği pozisyonu maçın hakemi illaki izleyip kendinden utanacaktır. O kadar tekme yiyen bir futbolcunun ne yapmasını bekliyordu. Be mübarek insan gözünün önünde yaşanan pozisyonu hangi beyinle yorumladın. Pozisyonun ardından Ömer Ateş ve Volkan Özcan'ın arasında yaşanan mücadele de direk kırmızı kartla cezalandırması gerekirken sarı kartını kullandı. Daha önce Rizespor'un ekmeğini yemiş Ömer Ateş'in o hareketi futbolcu arkadaşının futbol hayatını bitirecek cinstendi.

Yönetim bu olanlara sesini çıkartacak mı veya bu zamana kadar çıkarttı mı ? Hayır… Maalesef hakemlerin yaptıkları hatalar sonrası mikrofonlarımızı uzattığımız yöneticiler biz hakemler aleyhinde konuşmuyoruz diyorlar. O zaman bu futbolcular sahipsiz. Bu futbolcuların hakkını kim koruyacak. Mutluya üç maç ceza veren Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu, Bolu maçında sürekli tekme tokat yiyen futbolcularımız ve kaybedilen emekler. Bunların hesabını kim soracak taraftar mı? Teknik Heyet mi? Yoksa sezon başında bizden şampiyonluk beklemeyin diyen yönetim mi?

Bolu deplasmanın da dirseklere, tekmelere karşı durmaya çalışan ellerinden geleni yapan formanın hakkını veren futbolcularımızı kutluyorum.