Rizespor kaybettiği puanları öyle arıyor ki…
Şimdi geçmişe değil de önümüze bakacağız tabiî ki de.
Oynanan futbol sezon başından bu yana yazdığımız gibi hiç umut vermedi. Futbolda şans faktörü bir çok karşılaşmada bizim yanımızdaydı. Takım ruhunu bir türlü sahaya yansıtamayan ekibimiz süper lig için önüne çıkan bir çok şansı elinin tersiyle itti.

Bu hafta evimizde oynadığımız Kartal Spor maçında penaltı harici zaten gol atma şansımız yoktu. Verilen penaltıya kadar pozisyon üretemeyen yeşil-mavili takım golden sonra avantajını korumaya çalıştı. Oyuna sonradan giren Mutlu maçta üç puan alınmasında önemli rol oynadı. Elimizde forvette mücadele eden gol kabiliyeti yüksek bir oyuncunun olmaması bizi ligde bu duruma düşürdü. Forvet hattında Mehmet Al'a şans veren Kayıhan'ın formsuz olan Gökhan Kaba'yı yedekte bekletti. Açıkçası beğenilmeyen Clamente'yi aradık. Bu takımda ilk yarıdaki şansları bulsaydı yine gol yollarında etkili olabilirdi.

Ligde geride kalan üçü dışarıda biri içerde olmak üzere dört maçımız var. Bu maçlarda alınabilecek puanlar ligdeki kaderimizi belirleyecek. İlk altı için en az beş puan daha almamız gerekiyor. Oynayacağımız rakipler zirve hesapları yapan ligin güçlü takımları Samsunspor, Boluspor, Tavşanlı Linyit ve düşme korkusu yaşayan Adanaspor. Bu takımlara ve konumlarına bakılınca ilk altı şansımızın bile zor olduğu görülüyor. Bu saatten sonra olacakları bekleyip göreceğiz. Top futbolcularda.