Sezon başından bu yana bir türlü takım oyununu oynayamayan Rizespor Mersin deplasmanında adeta bozguna uğradı.

Artık sabır taşı kırıldı. Rizespor taraftarı başta hoca olmak üzere futbolculara ve yönetime veryansın ediyor. Sezon başından bu yana her maçta ölüp ölüp dirilen Rizespor taraftarı süper ligi bırakmış bu takımdan ilk altı içinde umutlu değil.

Bugün geldiğimiz durumda eleştiri oklarının en büyük hedefi Ümit Kayıhan. Ligin başında kendisine takımı teslim eden yönetim verdiği bilgiler doğrultusunda transferler yaptı. İlk yarıda oynanan maçlarda istenilen oyun oynanmamasına rağmen zirvede tutunmayı başaran ekibimiz, devre arası önemli transferleri takıma kattı. Mücadele gücü yüksek olan takım bireysel başarısı olan futbolculardan oluşuyordu. Ne yazık ki futbol oyunu bireysel bir oyun değildi. Bir türlü takım oyununu sahaya yansıtamayan yeşil-mavili takım ligin başından bugüne kadar hiçbir maçında iyi futbol oynayarak kazanmadı. Buna bir örnek verirsek Rize'de oynanan Orduspor maçı. 3-0 kazanılan maçtan sonra herkesin dilinde şu konuma vardı. İyi oynamadık ama farklı galip geldik. Rizespor'u sevenler artık futbolu sevmiyorlar. Futbol bir şov oyunudur. İyi futbol oynayan takımı herkes izlemekten keyif alır. Un var şeker var ama bunları işleyip güzel bir helva yapacak ustamız yok. Yıllardır biri gitti biri geldi. Bir türlü bu büyük futbol kentini ayağa kaldıracak, taraftarı Rizespor'la barıştıracak oyunu oynatan bir hoca gelmedi. Gelip parasını alıp başarısız olunca da şehri terk ediyorlar. Ama bu takımın taraftarı hep burada..

Artık hedeften uzaklaşan bu takım ilk altı içinde istenilen sonuçları alamayacak ve lig sonunda önceki seneler gibi önemli değişikliklere gideceğini düşünüyorum. Bu oyunla zaten umut vermiyor. Hedefsiz amaçsız Rizespor'u seyretmeye devam edin. Hedefimiz olmasın ki kaybedince üzülmeyelim. Yeterince üzüldük artık yeter…