Rizespor elindeki şansları bir bir itmeye devam ediyor. Sezon başından bu yana iyi bir çizgi sergilemediği halde ilk iki için son haftalara kadar şansını taşıyan Yeşil- Mavililer Adana maçında aldığı mağlubiyetle bu şansını yitirdi.

Adana'da oynanan olmak ya da olmamak adına önemli maçta sahada isteyen arzulayan mücadele eden ve maçı koparmak isteyen bir takım bekliyorduk. Ne yazık ki klasik oyun çizgisini bozmayan pozisyon dahi üretmekte zorlanan bir takım sahada vardı. Yapılan transfer hataları takımın bu durumda olmasına sebep. Sahada birbirinden alakasız topçular var. Mevkileri sürekli değişen ne görev verilirse yapmaya çalışan futbolcularında artık kafaları karışmış durumda. Sezon bitti halen bir takım oyununu ortaya koyamadık. Bir organize atağımız yok. Futbolu nefret eder hale geldik.Oynanan oyundan zevk almıyoruz. Yıllarca zevkle izlediğimiz hop oturup hop kalktığımız bu takım üç sezondur oynadığı oyunu hiç bozmadı. Takımın üzerindeki bu lanet nerden geliyor bilemiyorum. İyi bir kadro ve başarı için ne gerekiyorsa yapılmaya çalışılıyor ama yok. Olmuyor olacak gibide değil.

Bolu maçında ortaya konan mücadele bizi sevindirmişti. Takım süper ligi istiyor havası vardı. İki hafta süreyle Adana maçına hazırlandı. Ama gördük ki bu takımdan hiçbir şey olmaz. Hata nerde diye düşünüyoruz. Kimimiz yönetim, kimiz hoca ve futbolcular diyoruz. Bence herkesin hatası var. Sezon başından bu yana ne yapıldıysa birlik bütünlük sağlanamadı. Hoca haftalar öncesinde istifa etseydi. Bu takım beklide daha iyi yerlerdeydi. Bunun için taraftar maça gidip hep bir ağızdan bunu haykırdı mı? Hayır maalesef birlik bütünlük sağlanmadığı sürece başarılı olsak neye yarar ki.

Kalan iki maçta alınacak sonuçlar ilk altı için önemli. Bu takımdan Rizespor taraftarının bir beklentisi kalmadı. Oynanacak iki maçtaki rakiplere bakıyorum, biri Tavşanlı Linyit diğeri şampiyon Samsunspor. İki maçtan da beraberlikle ayrılırız. Yani ilk altı içinde umut vermiyoruz. Temennimiz Play-Of heyecanını yaşayalım. Herkes hataları ile yüzleşerek bu şehrin en önemli değerlerinden Çaykur Rizespor!a sahip çıkalım. Bizim başka destekleyecek futbol takımımız yok.
Bu değere sahip çıkalım.