Mutsuz takımın mutsuz taraftarları…
Çaykur Rizespor taraftarı olmak herkesin harcı değil. Bu kadar başarısızlığa her insan dayanamaz. Dolayısıyla takımın taraftar sayısı her geçen gün eriyor. Rizeli spor severler futbolu iyi bilir ve ustaca yorumlar. Çoğunluk ligde yer alan büyük takım taraftarları, ne yazık ki çoğunun Rizespor umurunda değil. Senelerdir gelen başarısız yönetimler, teknik kadrolar ve futbolcular yüzünde taraftarlar bu takımdan artık ümidi kesmiş durumda.

Ha diyeceksiniz ki 'bu takım iki hafta önce bu ligin lideriydi'. Az öncede belirttiğim gibi bu şehrin insanı futbolu biliyor. O lider takım o gün de iyi futbol oynamıyor, bu liderlik çok sürmez diyordu! Velakin beklenen oldu takım gerilemeye başladı.

Ligde rakiplerine kolay lokma olan takımlara karşı maalesef kötü sonuçlar alıyoruz. İyi bir futbol oynamıyoruz. Eksiklerin ve cezalıların yerini dolduracak kaliteli oyuncularımız var. Ne yazık ki bir türlü istenilen futbol oynanamıyor.

Bugünlerde en çok tartışılan isim Ümit Kayıhan… Gitsin mi ? Kalsın mı? Giderse yerine gelecek isim ondan kaliteli mi olacak! Geçen yıl bu yönetim bir Mehmet Şansal faciasına imza atmıştı. Tekrar o günleri yaşamamak için Kayıhan'a iki maç daha şans vermek zorundayız. Sonrasında kendisi zaten gerekeni yapacaktır. Yapması da gerekli.. Çünkü hiçbir mazereti yok. Bu takım kendi eseridir. Paraysa para, futbolcuysa futbolcu… İstedi ve aldı.

Oynanan futbol, spor severlere zevk vermiyor. Üç pas yapamayan takımda taktik adeta 'doldur boşalt' olmuş. Karşılarındaki takımın gücü ne olursa olsun aynı futbol sahaya yansıyor. Takım halinde oynamayı başaramıyoruz.

Yeşil-mavili takımı önemli iki maç bekliyor. Eksikleri ve cezalı futbolcularına rağmen bu maçları kazanmak zorunda. Gece gündüz çalışarak bu maçlara hazırlanmalıyız. Ligdeki çizgimizi belirleyecek bu maçlar gerçekten de çetin geçeceğe benziyor.