Sezonun ikinci yarısının çok zor geçeceğini, ilk haftanın maçlarına bakınca çok net söyleyebilirim. Bu hafta oynanan maçlardan sonra ilk altının yeni bir şekil aldığını gördük. Kaliteli top oynayan ipi göğüsleyecektir.

Peki sonunda mutlu olacak takımlardan biri Çaykur Rizespor olacak mı?

Bu sorunun cevabı bir hayli zor. Lider olan takımımızı destekleyen biri olarak 'Evet' diye haykırmak istiyorum ama görünen tablo maalesef bizi tatmin etmiyor.

Seyircisiz bir sahada, sıkıntıları yüzünden A2 ağırlıklı maça çıkan bir Diyarbakırspor. Takımı terk eden bir çok oyuncusundan yoksun ve otobüsle ilimize gelen Kırmızı-Yeşiller mücadeleleri ile izleyenlerin beğenisini kazandılar.

Maça iyi başlayan ekibimiz ilk dakikalarda golü bulmak istiyordu. O dakikalarda gelmeyen gol ise maçı orta saha mücadelesine çevirdi. Maçın ilk yarısında iyi bir futbol oynadığımızı söyleyemem. Dolayısıyla pozisyon dahi üretmekte zorlandık. İzleyenler tarafından keyifsiz bir ilk yarıydı. Bize bu futbol, sezonun ilk devresinde oynanan oyunları hatırlattı. Yani yapılan transferler ve yapılan kamp, şu an takıma bir katkı yapmamış gibi görünüyor.

Maçın ikinci yarısı, iki oyuncu değişikliğiyle başladı. İlk onbirde sahaya çıkan Clament yerini İlyas'a bırakırken Mithat da yerini yeni transfer Semavi'ye bıraktı. Clament'in takıma katkısı maalesef yok. Bu maç orta sıradaki takımlardan biri ile oynansaydı, yine hocamız siyahi oyuncu ile mi başlardı diye merak ediyorum. İlyas kamp döneminde iyi çalışan ve hazırlık maçlarında atılan gollerin çoğunda ismi olan futbolcuydu. Dolayısı ile ikinci yarıda forvet hattında hareket kazandırırken bir de penaltı yaptırttı. İlk yarıya nazaran biraz daha mücadele gücü yüksek olan takımımız hiç de beklediğimiz oyunu sergileyemedi. Attığımız penaltı golünden sonra yakaladığımız pozisyonları değerlendiremedik. Son dakikalar yaklaştıkça deplasman takımı üzerimize gelmeye başladı. Yenilecek olan bir kaza golünün telafisi olamazdı. Netice itibari ile maç tamamlandı. Maç boyunca cömertçe kartlarını gösteren maçın orta hakemi Mesut Çırak, mesleğe yeni başlamış bir görüntü verdi. Maçın sonunda Bank Asya Birinci Liginin yeni lideri Çaykur Rizespor'du.

Teknik direktörümüz Ümit Kayıhan durumun farkında… Bu alınan sonuç kesinlikle lider bir takıma yakışmıyor. Oynanan futbol ile bu takım değil şampiyon olmak, ligde hiçbir takımı yenebilecek kapasitede değil. Bir an önce kötü rüyalar görmeden bu işe el konulsun. Tehlike sinyal verdi sağa dönecek. Hadi yetkililer ne gerekiyorsa yapın yoksa yarın çok geç olabilir.