Rizespor düşe kalka ligin ilk yarısını averajla ikinci sırada tamamladı.
İyi bir sezon geçirdiğimizi düşünüyorum. Bu cümleyi okuyunca hemen tepki verdiğinizi görür gibiyim. Neden mi iyi bir sezon geçirdiğimizi söylüyorum?; Çünkü sezon başında uygun fiyatlara kaliteli oyuncular almaya çalışan yönetim, bu yıl Süper Lig için hiç de iddialı açıklamalar yapmadı. Dolayısı ile yapılan transferlerin yetersiz olduğu ve Süper Lig'in hayalden öteye gidemeyeceği olgusu tüm taraftarın beyninde yer etmişti. Kalitesi belli olan futbolcu kadrosu mücadeleci yapısı ile takımı bugünlere taşıdı. Rakiplerimizin hoyratça harcadıkları puanlar, adımızı zirveye yazdırdı.

Ligin son iki maçında bir puan bile alamamanın üzüntüsünü yaşıyoruz. Lider bir takım kendine yakışan futbolu oynayamadı. Tavşanlı Linyit deplasmanında yenilen Yeşil-Mavililer, evinde de ilk yenilgisini bir diğer Karadeniz takımı Samsunspor karşısında aldı.

Samsunspor ile oynanan maçta iki takımında ilk düşüncesi kaybetmemekti. Maçın ilk yarısında iki ekip de gol pozisyonu üretmekte zorlandı. Çaykur Rizespor yakaladığı pozisyonlarla etkili olmazken, Kırmızı-Beyazlı ekip de cılız ataklarla golü aradı. Ev sahibi takımda, sakatlar ve cezalıların yokluğu nedeniyle takım kurgusu da oldukça değişmişti. Koray'ı stopere çeken tecrübeli teknik direktör Ümit Kayıhan, Yunus Murat'ı orta sahaya aldı. Erkan ilk kez onbirde sahaya çıkmasına rağmen iyi bir performans göstererek gelecek için umut vaat etti.

Maçın ikinci yarısında yine isteksiz ve beraberliği düşünen iki takım vardı sahada. Dolayısıyla taraftarlar güzel bir futbol izleyemiyordu. Bir taç atışından gelen topa Koray kafa vurup uzaklaştırırken top hakeme çarparak Zenke'nin önüne düştü. Zenke topa sert ve düzgün vurdu ve vuruş kalemizde gol oldu. Maçın son bölümlerinde gelen golün telafisi maalesef olamadı. Bu sonuçla Rizespor takımı evinde ilk yenilgisini alarak liderliği averajla da olsa ezeli rakibi Denizlispor'a bıraktı.

Bu sonuç aslında bazı acil önlemler alınmasının gerektiğini vurguluyordu. Kaliteli dört oyuncu, ikinci yarının başında bu takıma katılmamış ise, bu takım ligi iyi bir yerde tamamlayamaz. İlk yarıda sakatlık ve cezalılardan çok çeken Yeşil-Mavili takım, eğer arzuladığı Süper Lig'e ulaşmak istiyorsa, kaliteli oyuncuları takıma katmak zorunda.