Zirveyi doğrudan ilgilendiren maç öncesi iki takımında önemli eksikleri vardı. Evimizde oynayacağımız maça favori olarak sahaya çıktık.

Maçın ilk yarısında deplasman takımı Boluspor daha üstün bir futbol sergileyerek golünü de kaydetti. İlk yarım saatlik bölümde iki ekipte sahada gol pozisyonu üretemedi. Kırmızı-Beyazlı ekip daha istekli oyunu ile sahada kazanma adına mücadele ederken Rizespor, her zamanki görüntüsü ile pozisyon üretmekte zorlanıyordu. Üç önemli eksiği olan Yeşil-Mavili takım, cezalı ve sakat futbolcularını fazlasıyla aradı. Topun kontrolünü ilk yarının sonlarına doğru eline geçiren Rizespor, arka arkaya üç pozisyon üretmeyi başardı ancak golü bulamadı. İlk yarının sonlarına doğru sakatlanarak sahadan ayrılan Ayman yerini Volkan'a bıraktı. Son derece önemli olan bu maç için devre arasında hocanın futbolcularına nasıl bir taktik vereceği ve bu taktiğin ikinci yarıda nasıl uygulanacağını görmek için ikinci devreyi izlemeye başladık.

İkinci yarı sahada özlenen bir futbol vardı. Maç başlar başlamaz gol pozisyonları üretmeye başlayan Yeşil-Mavililer, ilk yarıdaki görüntüsünden uzaktı. Rakip kaleyi abluka altına alan ev sahibi ekibin ürettiği ataklardan gol çıkmaması, takım oyuncularını daha da azimli oynamaya sevk etti. 71. dakikada beklenen gol nihayet geldi. Azimli, istekli olan Rizespor, iyi oynamıyordu ama azmi ile ikinci golü de bulmak için temkinli ve sakin atakları ile 2. golü atmak istiyorken, Bolusporlu Burak 86. dakikada takımını 10 kişi bıraktı. Bu kartın hemen ardından Clement şansının da yardımı ile takımının 2. golünü atarak, takımının iki hafta üst üste üç puan almasını sağladı.

Ümit hoca Rizeli değil. Rizeli taraftarı tribünlere çekebilmek için hafta arası dinlenme saatlerini 'Ne yapabilirim de Rizespor'u taraftarlarla barıştırırım'ın hesaplarını yapıyor. Bizler ise keyfimizi bozmayıp maçlara gitmiyoruz. Eğer başarı istiyorsak oturduğumuz yerden ahkam kesmeyerek bu takıma destek vermeliyiz.

Bu hafta alınan galibiyet çok çok önemliydi. Bunu başaran futbolcuları azimlerinden dolayı kutluyorum. Şu an Rizespor için temiz bir sayfa açılmıştır. Bu hafta takımını yalnız bırakmayan taraftarı görevini yaptı. Bundan böyle hep beraber Süper Lig için takımımıza destek verelim.