İki takım maçın başında oyuna hazır bir görüntü vermediler. Çaykur Rizespor 7. dakikada bulduğu ikinci pozisyonda golü buldu.

Denizli takımı isteksiz oyuna konsantre bir görüntü vermezken Yeşil-Mavili takım da takım oyununu bir türlü ortaya koyamıyordu. Karşılıklı pas hataları, topu şişirmeler ile dakikalar geçerken Denizlispor'un yaptığı cılız ataklar sonuç vermezken Ç. Rizespor rakibi kendi sahasında kabul ediyordu. Dakikalar 42'yi gösterirken Karadeniz temsilcisinin defans oyuncusu Ercan'ın verdiği hatalı pası Ahmet Cebe affetmedi ve topu ağlarla buluşturdu. İlk yarıda iki gol vardı ama futbol adına çok şey olduğunu söylemek mümkün değil. 'Bank Asya 1. Lig'in iki şampiyonluk adayının maçında daha zevkli bir mücadele seyretmek isterdik' diyerek ikinci yarıdaki notlardan bahsedelim.

İkinci yarıda iki takımın da risk almasını ve galip gelmek adına hamleler yapmasını beklemiştim; ancak öyle olmadı. İki ekip de beraberliğe razı bir futbol oynadı. Ç. Rizesporlu oyuncuların agresif oyunu kartlara yansıdı. Gereksiz yapılan fauller, itirazlar beş oyuncunun sarı kart görmesine neden oldu. Gergin geçen maçta kırmızı kartın gelmemesi ise bizim için şanstı. Kalemize gelen topları soğuk kanlılıkla karşılayan kalecimiz Ramazan'ın golde yapacağı bir şey yoktu. Defans hattında kendine güvenen futbolcularımız zaman zaman büyük hatalar yaptılar. Bunlardan biri de kalemizde gol olarak rakibin hanesine yazıldı. Orta alanda Ayman istenen düzeyde değil. Mutlu'nun daha akıllı oynaması gerekiyor. Bireysel oynayıp şansını zorluyor; bu da topu kaybetmesine yol açıyor. İlerde Clament, varla yok arası gidip geldi. En uçta oynaması dolayısıyla indirdiği kafa toplarına kimse yetişemedi. İkinci yarıdaki tempo ilk yarıdan daha da düşük olunca maç berabere tamamlandı.

Yeşil-Mavili Rize temsilcisi hala takım olamadı. Bu maçta gördük ki, gelecek için bizi zor günler bekliyor. Tecrübeli hocamız Ümit Kayıhan'ın gereken önlemleri alıp bu yıl takımı Süper Lig'e çıkarabileceğine inanıyorum.