Seyir zevki anlamında kısır bir görüntü veren Karabük-Rize maçından ev sahibi takım istediğini aldı. Çaykur Rizespor orta alanda ve hücumda eksiği olan futbolcuları öyle aradı ki takımda hiçte şans bulması düşünülmeyen isimlere yer verildi. Forvette medet umulan Uche Kalu ayakta durmaktan yoksundu. Koşu yapamayan, pas atamayan, oyuncu geçemeyen, şut çekemeyen bir futbolcu oldu çıktı. Rıza hoca sezon başından bu yana yaptığı serzenişleri boşuna yapmıyormuş. Bu futbolcu sezon arasında kendine şimdiden takım arasın. Eğer süper ligde oynamak istiyorsan sana en gerekli zamanda biraz ayakta kalacaksın, mücadele edeceksin! Yok maalesef… 62'de yerini bir diğer forvet Depetris'e bıraktı. Oda Uche'den pek farklı değil. Transferin son gününde kendine takım bulamayıp Rize'de kalan oyuncudan çokta bir şey beklemek mantıksız olacak sanırım.

Yeni bir takımız evet. İstediğimiz transferleri yapamadık evet. İlk on birde çok şans bulan oyuncularımız sakat evet. Formsuz oyuncu sayısı çok buna da evet. Ama her oyuncunun yedeği var. Neden bir takım ruhu ile maça çıkılmıyor. Günleri beraber geçen oyunlar neden topu atacağı, koşu yapacağı yerden bihaberler. Olumsuzlukların hepsi üst üste gelince bu takım rakiplerinden fark yememesi içten bile değil. İki nedenden dolayı fark yemiyoruz. Rakiplerimiz kötü futbol oynuyor. Birde takıma doğru transfer edilen oyuncuların üstün mücadele ve performansı. Keza Eskişehir maçında da 4 golü kalemizde gördük. Orta saha ve ilerde top kalmayınca sürekli atak yiyoruz. Doğal olarak defansımız bir, iki, üçüncüde açık verebiliyor.
Önümüzdeki maç evimizdeyiz. Rakip ligin dibine demir atmış Kayseri ve maça bir hafta kala hocası istifa etmiş bir Kayseri. Bizim takım bu oyunla giderse açıkçası gol atamaz. Çünkü golü düşünemiyor. Oyuncular öz güvelerini kaybetmiş. Ligin ilk yarısının bitimine kadar alabileceğimiz kadar puanlar almalıyız. Puan alabileceğimiz maçlardan biride Kayseri maçı. Sonraki hafta rakibimiz Konyaspor. Bu maçtan da puan almalıyız. Sonraki üç rakibimiz gerçekten zor. Ligin en iyi üç takımı. Fener, Sivas ve Kasımpaşa… Son maçımız ise Elazığ deplasmanı. Kalan altı maçtan en az 10 puan almalıyız ki sezonun ikinci yarısında daha aklımızı futbola verelim. Yoksa ha düştük düşüyoruz gibi bir telaşa girersek ligin sonu zor gelir.