Rizespor düşe kalka play-off kapısına geldi. Buradan dönüş yok. Son hafta oynadığımız Tavşanlı maçındaki duruşumuzla ilk altıda kalmayı hak ettiğimizi düşünüyorum. Ligin ikinci yarısındaki alınan istikrarsız sonuçlarının birçok sebebi var. Bunların başında sakatlıklar, cezalılar, sezon ortasında transfer edilen oyuncuların uyumsuzluğunu sayabiliriz. Maalesef iyi bir futbol oynamadık oynamıyoruz. Dolayısıyla buda taraftarı takıma küstürmüş durumda.

Şimdi bunları bir kenara koyup kenetlenme zamanı. Kalan 90 dakikada alınacak sonuçla takım yeni bir heyecanın içine taşınacak. Geride kalan maçların hepsine final maçı olarak bakmak lazım zaten hepside öyle olacak. Hatta bunların başlangıcı Samsunspor maçı. Samsunspor maçında sergilecek oyun Play-off için hem takıma hem yönetime en önemlisi de taraftara ışık olacak.O ışık Tavşanlı maçında kısmen göründü bunun devam etmesi gerekiyor.

Bundan sonrası için ne yazılanların önemi olacak nede söylenenlerin belki sahada sergilenecek oyun Ç.Rizespor'u zaten ortaya koyacaktır. Elimizde olan birçok fırsatı kaçırdığımız günlerin ahına almak zamanı şimdi. Bunun için de Süper Ligi istemek hem de çok istemek gerekiyor. İşte bunların doğrultusunda sergilenecek Samsunspor karşısında ki oyun her şeyi belli edecektir.

Play-offlar final maçlarıdır. Ç.Rizespor final maçlarını kaldıracak futbolcular ile dolu Koray Avcı, Evren, Kaleci Ramazan tecrübeli, teknik yönden Teo Weeks ve tabi ki bir resital ustası Adu bunların katkıları ile Yeşil-Mavili ekibimiz fırsatları bu kez avantaja dönüştürecektir.

İşte bu avantajların başlangıcı ve en önemlisi ise bana göre Süper Ligi garantileyen Samsunspor maçı olacak.Kim ne derse desin Samsunspor konsantrasyon eksikliği falan yaşamayacaktır. Bu maç tam bir final maçı olacak. Samsunspor maçının sonucu için tahminim ise golsüz beraberlik.