Maç öncesi Galatasaray'da yaşanan sıkıntılar yüzünden kafaları karışık bir futbolcu topluluğuna karşı, lige çok iyi bir başlangıç yapan Çaykur Rizespor takımı vardı.
Maçın ilk yarısında Çaykur Rizespor bir türlü istediği pozisyonları yakalayamadı. İlk kırk beş dakikada oynanan oyunda ev sahibi takım bir çok gol pozisyondan cömertçe yararlanamazken Engin'in şık golü ile 1-0 öne geçti. Takım olarak baskıyı kabul ederek oynadık. Uzun toplarla çıkmaya çalışsakta ilerde çoğalamadık. Galatasaray oynadığı baskılı oyunla bizi yarı alanımıza hapsetti. İlk yarıda fark olabilirdi ama şükür bir farkla sona erdi. Kwueke ilerde tek başına kalınca etkili pozisyon üretmekte başarılı olamadık.
İkinci yarı sahada başka bir Rizespor vardı. Cenk Ahmet takımın oyun anlayışını değiştirdi. Rıza hoca elinde maçı hareketlendirecek böyle bir adamı olmasını iyi değerlendirdi. Oyuna iki önemli pozisyon ile başladık. Korner atışından da golü bulduk. Ardından kalemize baskı kuran Galatasaray yine gol pozisyonları yakaladı. Rizespor defansı ve kalesi sarı kırmızılıların ataklarında duvar oldu. Serkan ne kadar önemli bir kaleci olduğunu bu maçta bir kez daha ispatladı. Defansta Sezer, Koray, Viera müthiş mücadele etti.

Kweuke ilerde sürekli gol arayan isimdi. Şansız golcümüz bu maçta da golü bulamadı. Top adeta siyahi oyuncumuzu sevmiyordu. Çok koştu ama son dakikalara doğru yoruldu. İsabetli vuruşları ile dikkat çeken Ali Adnan bulduğu birkaç serbest atışta istediği vuruşları yapamadı. Özet olarak Galatasaray karşısında hem şanslı hem de şansız bir maç çıkarttık. Çok koştuk çok yorulduk. On kişi kalan rakip karşısında ne yazık ki yorgun düşerek yine kalemizde rakibe gol şansları verdik. Kısa zamanda bu duruma gelen bir takım mücadelesi ortaya koyan bu futbolcu topluluğunu alkışlamak gerekiyor. Burada kazanılan bir puan son derece değerlidir. Önümüzde ki maçlar için takım kendine güvenini daha da kazandı. Şu ana kadar her hafta üstüne koyan Rizespor bu maçta da bu çıkışına devam ettirdi.

Kupa maç ardından Rize'ye gelecek olan Rizespor Antalya maçında da en iyi sonucu alacağına inanıyorum. Daha hazır daha iyi olacağız. Büyük hoca Rıza Çalımbay bu kadar kısa zamanda bu takımı ne hale getirdi. Bence şu an ligin en iyi teknik direktörü Rıza Çalımbay'dır. İyi başladık iyi gidiyoruz. Açılın Rizespor geliyor.