İyi niyet futbolda puan kazandırmıyor. İyisiyle kötüsüyle bir sezonu arkada bıraktık. Çaykur Rizespor bu yıl oynadığı futbolla Süper Ligi hak etmedi. Bir türlü takım olamayan yeşil-mavililer sezon başında hedeflediği bir üst lige çıkma sözünü tutamadı. Yapılan bir çok yanlış ve geç verilen kararlar var. Üç yıldır yapılan bu hatalar Rizespor kulübü ve taraftarını iyice yıprattı. Taraftar maça gitmek istemiyor. Çünkü sürekli hayal kırıklığı yaşamaktan usandı. Yönetimin, oyuncuların, teknik heyetin iyi niyetli süper ligi arzuladığına inanıyorum. Yalnız kapasite meselesi. Futbol düşüncesine uygun olmayanlar bir takımı yönetirse, hedeflediğimiz yolda bize yarayan futbolcu ve teknik kadro seçilemezse olanların faturası taraftara değil de yönetime kesilir.

Sezon başında teknik direktör Ümit Kayıhan ile istikrar adına devam kararı alan Çaykur Rizespor yönetimi oyuncu transfer konusunda da hocaya gerekli yetkiyi verdi. Sezonun ilk yarısında oynanan futbol ve alınan sonuçlar süper lig için yeterli olmadığı aşikardı. Dolayısıyla devre arası yedi yeni oyuncu alınarak takıma takviye yapıldı. Takıma yeni katılan oyuncular uyum sorunu yaşadı. Ara transferde alınan bu oyuncular takımın oyununa çok fazla katkıda bulunamadı. İlk devrede 28 puan toplayan Karadeniz temsilcisi İkinci yarıda 26 puan alabildi.

Öyle maçlarda puanlar cömertçe kaybedildi ki çok rahat süper lige çıkabilecekken son ümit olarak play-offa sarıldı. Seneler sonra bu heyecanı yaşayan temsilcimiz ilk maçta aldığı farklı mağlubiyetle havluyu erken attı. İkinici maçnda ise beraberliği zor kurtaran Rizespor, taraftarının yine boynunu büktü.

Şimdi ne olacak; Üç yıldır yaşadığımız aynı senaryo tekrarlanacak gibi. Takımdan bir çok oyuncunun ilişkisi kesilecek. Yeni transferler yapılacak. Takımın başına yeni bir hoca getirilecek. Gelecek yıl yeniden kurulacak bir takımla yeniden bir takım olmaya çalışacağız. Şimdiden dua etmeye başlayalım.