Rize'nin tanıdığı çalışmaları ile Rize'de iz bırakan bir isim şehrimize yeni mülki amir olarak atandı.

Her idarecinin farklı tarzı ve özellikleri vardır. Kemal Çeber valimiz, Erdoğan Bektaş valimiz, Ersin Yazıcı valimiz hepsi farklı yönetim tarzlarıyla şehrimize katkı sağlamaya çalıştı. Vali Çeber, en çok Rizeliler ile kurduğu iyi diyaloglarla hatırlanacak. Vali Bektaş, projeleriyle şehrin yatırımlarına verdiği ilgi önemle hatırlanıyor. Vali Yazıcı ise yeşil yol eylemlerine karşı verilen mücadele, fetö örgütüne karşı yaptığı çalışmalarla.

Eski Rize Valisi Kemal Çeber geçtiğimiz ay Gaziantep'e atanmıştı. Ardından Rize'ye kim vali olarak atanacak diye kulislerde isimler dolanıyordu. En çok zikredilen isim ise İhsan Selim Baydaş'tı. Nitekim de dün gece valiler kararnamesi Resmi Gazetede yayımlandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla 57 ilin valisi değişti. İhsan Selim Baydaş Rize'nin yeni valisi oldu.

Baydaş, şehrimizde Güneysu Kaymakamlığı yanında bir dönem Rize Vali Yardımcılığı görevini de yürüttü. Şehri bilen tanıyan Ankara'da ki görevleri sırasında bile şehirle bağını kopartmayan bir bürokrattı. Gençlik ve Spor Bakan Yardımcılığı sırasında şehrin ihtiyaçlarını sordu, gerekli yatırımların şehre gelmesinde gayret gösterdi. Çalışkan, naif, mütevazi ve nazik yapısıyla tanıdığımız Rize Valisi İhsan Selim Baydaş, inanıyorum ki 2017'de Güneysu Kaymakamlığı görevinden ayrılırken Güneysu'da nasıl etki bırakmışsa aynı etkiyi Rize'de de hissettirecektir. Aradım yeni görevinin ilimize ve kendisine hayırlı olmasını diledim. Haftaya Rize'ye gelerek görevine başlayacağını belirtti.