Çaykur Rizespor eksik ve hazır olmayan bir takımla lige başladı.

Gelin görün ki İlhan Palut gerçeği ve efsanesi Rize'de de etkisini gösteriyordu.
Adanademir maçı iyi futbol son dakikalarda kaçan bir puan. Ardından rakip Alanya, takımın forveti yok ve ilk puan. Sonra Trabzonspor maçı. Maç başında bir puana razıyız, ilk devre sonucu 2-0 atmaca önde. Sonuç ilk üç puan ve deplasmanda 3-2'lik müthiş bir skor.

Karagümrük maçı akıllı oyunla gelen üç puan. Rakipleri oynatmıyor kendi elindeki oyuncu grubunu maksimum kullanıyordu İlhan hoca. İlk iç saha galibiyeti de Karagümrük maçında gelmişti. Milli aradan sonra hem korku hem yeni transferlerle gelen umutla çıktık Konyaspor karşısına. İlk yarıda iki takımda vasat bir oyun sergiledi. Buna rağmen bir duran top organizasyonu soyunma odasına 1-0 geride giren ekip yeşil-mavililerdi. İlk yarıda ki oyuna rağmen umutlar İlhan Palut'un sahada yapacağı hamlelerdeydi. Birkaç gün önce imzayı atan Türkiye'ye ayak basan 4 oyuncu 62 ve 74'te sahaya çıktı. Üstelik Türkiye liglerinde ilk maçlarıydı. Ülkeyi, havayı, atmosferi, takımı, futbolcu arkadaşlarını, Konya'yı bunun gibi bir çok şeyden habersizlerdi. Sadece futbollu biliyorlardı. Maçın son dakikasında gelen penaltı bir puan için sevince neden oldu. 90+2'de ise Shelvey'in muhteşem pasıyla Gaich'in akıl dolu gölü taraftarda adeta bayram etkisi yarattı. Konya'da gelen bu galibiyetle artık taraftarda hedefini büyüttü. Avrupa Avrupa duy sesimizi seslerini duyuyor gibiyim. Bu galibiyetle seri 3' çıktı. Şimdi rakip iç sahada Sivas.

Taraftarı kucaklayan bir başkan ve yönetim var!
İyi bir teknik direktörümüz var!
Akıllı ve yerinde transferler yapıldı!
İyi futbol oynamaya çalışıyoruz!
Tribünde bolca yerimiz var!
Takımın mücadelesi azmi yüksek!
Sivasspor maçı Cumartesi 17.'de!
Takımın camia olması için taraftara ihtiyacı var!

Artık eleştirecek bir şey yok hep birlikte Cumartesi günü Rize'de stadyumu dolduracağız. Artık mazeret yok! Bu yönetime, camiaya, İlhan Palut'a ve kurduğu takıma destek zamanı!