Rizespor-Orduspor arasında maç dostluk gösterileri ile başladı. İki takım taraftarı arasında yıllardır süre gelen dostluk bu maç öncesinde de, Rize Yeni Şehir Stadyumu tribünlerinde yaşandı. Transferi günlerce konuşulan ve bir türlü ilk on sekizde şans bulamayan Fredy Adu ilk kez ilk on birde sahaya çıkarak Rizespor formasını giydi. Bir gündüz maçı olmasına rağmen taraftar yine maça fazla ilgi göstermediği görüldü.

Maça iyi başlayan Çaykur Rizespor diğer maçlara nazaran pas yüzdesi daha yüksek bir oyun sergiledi. Yeşil-Mavili takım oyuna hücuma gücü yüksek oyuncular ile başladı. Fredy Adu daha ilk maçta sergilediği futbol ile taraftarın sevgisini kazanırken orta sahada ki görevini tam anlamıyla yaparken atılan gollerde payı vardı. Ercan'ın yokluğunda stoper mevkiine geçen Koray başarılı bir oyun çıkarttı. İlk yarıda sürekli baskılı bir oyun oynayan ev sahibi takım Orduspor'a fazla pozisyon şansı tanımadı.

İkinci yarıda oyun düzenini bozmayan yeşil-mavililer oyunun yine hakimiydi. Orduspor adeta sahasına mahkum oynuyordu. Kontrataklar ile rakip kaleye gelmeye çalışan mor-beyazlar defansında, iyi oynayan Rizespor'a karşı çoğu zaman açıklar verdi.Rizespor takımı bu yılki en iyi oyununu sergilediğini söyleyebilirim. Pas alıp verdi. Pozisyonlar üretti.En önemlisi ise maçı hak ederek kazandı. Tebrikler Rizespor bunu bir başlangıç sayabiliriz. Yeni takviyeler ile daha iyi bir Rizespor seyrettik. Bundan sonraki maçlarımızda da bunu devam ettirip süper lige çıkacağımıza inanıyorum. Yeterki bu maçtaki oyun ruhu sahaya yansısın.