Çaykur Rizespor takımı, zirve için çok önemli olan Konya maçına başına geleceklerden habersiz çıktı. Maçın ilk yarısında 2 penaltı, bir kırmızı kart ile cezalandırılan ekibimizin sahada top oynamasına müsaade edilmedi.

Hakemin ilk penaltı pozisyonunda, takdir hakkını bu yönde kullanmasına lafımız yok. Oyun oynanırken Konyaspor yedek kulübesinden sürekli oyun alanına taciz ve hakeme itirazlar yapıldı. Bu itirazların etkisinde kalan hakem sürekli yanlış kararlarla düdük çalarken maçın 40. dakikasında Rizespor'u 2-0 geriye düşüren ve bir kişi eksilmesine neden olan yanlış kararı verdi.

'Bu maç artık dönmez' dediğimiz bir ikinci yarı başlamıştı. Daha ikinci devrenin henüz başıydı ki organize gelen ekibimiz Bikoko ile golü buldu. Ekibimizin bir kişi eksik oynamasına rağmen, Konyaspor sürekli zaman geçirmeye çalışarak oyunu çirkefleştiren bir yapı ile futboldan uzak bir görüntü verdi.

İkinci yarıda sahada bir kişi eksik mücadele veren Yeşil-Mavililer sürekli pozisyon üretip rakip kalede gol arayan taraftı. İstenilen beraberlik golü bir türlü gelmezken, takımın hırsı ve motivasyonu kırılmak üzereydi. Bunu fark eden tecrübeli hoca oyuncu değişiklikleri ile takıma takviye yaptı.

Arzulanan gol 81. dakikada nihayet geldi. 8 maçta 2 gol yiyen Konyaspor'a bir maçta iki gol atarak bu ligin en iyi takımlarından biri olduğumuzu gösterdik. Hem de rezil bir yönetim gösteren bu hakemlere rağmen.

Bu maçta mükemmel taraftarı ile birlik beraberlik içerisinde son derece önemli bir mücadele ortaya koyan futbolcuları ve taraftarı tebrik ediyorum. Yanlış kararlara rağmen alınan bu puana sevindik.