Bir türlü oynanan futbolda istikrar yakalanamaması camiayı tedirgin ediyor.

Son yıllarda Çaykur Rizespor'un oynadığı futbol ve aldığı sonuçlar, Rizeli taraftarların futbola uzaklaşmasına neden oldu. Takım futbolunu sahaya yansıtamayan Yeşil-Mavili ekip, oynadığı futbol ile de tat vermiyor. Sezon başında, bu sezon oynanacak futbolun farklı olacağı açıklamaları ne yazık ki 10. haftaya geldiğimizde beklentilerin aksine sahaya yansıtılamadı.

Bu hafta deplasmanda ikinci yenilgimizi Bank Asya 1. Ligi'nin bir diğer istikrarsız takımı Altay karşısında aldık. Beklenmedik bu sonuç karşısında taraftarın ve takımın hesapları ilk altı için yapılmaya başlandı. Çünkü evimizde Akhisar karşısında oynanan kötü futbol ile bir puanı zor alıyoruz. Deplasmanda oynanan Altay maçında puan alamıyoruz. Bu iki maç aslında bizim için en önemli dönüm maçlarıydı. Kaybedilen puanlarla hedefimizden şaştık. Mevcut kadromuz ile üst sıralarda mücadele etmemiz zor görünüyor. Takım futbolunu bir türlü sahaya yansıtamayan Yeşil-Mavili takım, artık maç kazanmakta zorlanırken, gol yollarında da başarısız oluyor. Az sayıda üretilen pozisyonların gole dönüştürülememesi takımı zor günlerin içine itiyor.

Bank Asya 1. Ligi'nde çok iyi futbol oynayan takım sayısı az. Alınan sonuçlar kimi zaman bizleri hayrete düşürüyor. Şimdiden ligde Süper Lig için takım ismi söylenmesi zor.
Rizespor teknik direktörü Ümit Kayıhan'ın rotasyona giderek takımdaki dengeleri bozması, futbolcuların da kafasının karışmasına neden oldu. Üç yıldır bir türlü takım iskeleti kurulamadı. Bu yıl da kurulacak gibi görünmüyor. Takımın en iyi oyuncularından olan Ulaş ve Mithat'ın neden takımda yer alamadıklarını da açıkça anlayamıyorum. 'Takımda sakat var mı?' diye sorduğumuzda 'hayır' cevabı alıyoruz. Ama maç sonrası 'bu adam neden kadroda yok?' dediğimizde 'hafif sakatlığı var' deniliyor. Şehirde yok olmaya yüz tutmuş Rizesporluluk duygusu bu gidişle iyice körelecek. Bu takımı seven insanları kimsenin üzmeye hakkı yok. Kim hak ediyorsa forma ona verilsin. Bazı iç çekişmelerle bu takımın başarılı olması engellenmesin. Eğer ceza çekmesi gerekenler varsa, bunlarda kamuoyuna açıklanarak gereken cezaya çarptırılsın. Hiçbir futbolcu, hiçbir teknik adam, hiçbir yönetici, Rizespor camiasından önemli değildir. Herkes verilen değerin, ödenen paranın karşılığını vermek zorundadır. O karşılığı vermeyenler gün gelecek bunun hesabını vereceklerdir.