Rizespor Elazığ maçında ruhunu da, olan taraftarını da, benliğini de kaybetti. Lige yeniden dönüş için önemli olan Elazığspor maçında dakikalar 56'yı gösterirken 3–1 öne geçen tarafız. Bu dakikadan sonra maçın sonucu 3–5. Bu sonuca inanmak zor. Akıl almaz bir oyun anlayışı, inanılmaz savunma hataları bu sonuca davetiye çıkarttı. Maça iyi başlayan Rizespor ilk yarıda bulduğu iki pozisyonu da gole çevirerek rakip takıma pozisyon vermedi. Geçen haftalarda ki kolay kart görme alışkanlığımız bu maçta da oyunu kaybetmemizi tetikleyen unsurdu.

Topsuz alanda Jallow`un yerde kalmasının ardından Bikoko ile Veysel arasında yaşanan tartışma sonucu Bikoko ikinci sarı kartını görerek oyun dışında kaldı. Sahada bir eksik oynayan ekibimizin gardı düştüğü ilk yarının sonlarına doğru hissedildi. İkinci yarıya aynı oyun anlayışı ile çıkan Rizespor rakibe pozisyonlar vermeye başladı. 54'te yediğimiz golün ardından hemen skoru 3-1 taşımamız maçı kazanacağımızın belirtisiydi. Lakin son 25 dakikaya 3-1 önde giren bir takım üst üste yaptığı savunma ve kaleci hatalarından ötürü yediği 4 golle 90 dakika sonunda ağır bir yenilgi alan taraf oldu.

Kaybedilen bir tek bu maç değildi. Gelecek içinde umutlar suya düştü. Takım iyice güvenini kaybetmiş ve sahaya yansıtacak mücadele edecek bir ruhu kalmamıştı. Bundan sonra ne olacak neler bitecek kestirmek zor. Bu kötü gidiş bu kafayla sezon sonuna kadar gider. Bu takımda ilk yarı aldığı puanlarla ancak ligde kalır. En büyük kabahat ise sezon ortası doğru dürüst transfer yapmayan yönetim ve teknik heyette.