Öyle bir maç vardır ki mutlak kazanılmalıdır. Onlardan biri Rize'de oynandı.
Maça iki oyuncusundan yoksun çıkan ev sahibi takımda haftalardır kadroya giremeyen Ulaş yine on sekiz kişilik kadroda yoktu.

Maçın ilk yirmi dakikası iki takımında temkinli oyunu ile geçti.Oyunun bu ilk diliminde sezona liderlik hesapları yapan iki takımında bir tek gol pozisyonu bile üretememesini garipseyerek izledik. Yeşil-mavili takım 24. dakika İlyas'ın düşürülmesiyle kazanılan penaltıyı Mehmet Al ile gole çevirdi.İlk yarının bundan sonraki bölümünde Mersin takımı kalemizi yoklamaya başladı.Bulduğu fırsatlardan yararlanamayan konuk ekip bize de pek fazla pozisyon şansı tanımadı.

İkinci yarıda daha rahat oynayan takım Rizespor'du.Sürekli ataklarla oyunu rakip kaleye yıktı. Kişisel beceriye sahip oyuncuları Mehmet Al, Ayman ve Mutlu maçın seyir zevkini güzelleştiren hareketler yaptı. Maçta ikinci golün gelmemesi ilerleyen dakikalarda takımın üzerindeki baskıyı artırınca kalemizde Mersin takımı gol pozisyonları yakaladı.Yakaladığı net pozisyonlardan birini gole çevirebilseydi sonuç çok farklı olabilirdi. Bu maçta şans birazda bizim lehimize işliyordu. Defansta Ercan ve Ulaş'ın yokluğunda şans bulan Sezer oynadığı oyunla güven verirken Yunus Murat hırçın tavırlarıyla dikkat çekti.
Son dakikalara yaklaştıkça Mersin temsilcisi oyundan iyice koptu ve kalesinde iki gol daha görerek maçı kaybetti.
Sahamızda alınan bu galibiyet elbette iyi oldu ancak ilerisi için iyi bir görüntü veremedik. Sahada diri bir takım yoktu. Mücadelemiz ile maçları almayı başarıyoruz. Takım oyununu bir türlü sahaya yansıtamıyoruz. Bireysel oyunu daha çok benimseyen oyuncularımız sahada birbirlerine uzak durmaları yardımlaşmamaları ilerleyen haftalarda takımı zor günlerin beklediğini gösteriyor.Alınan bu galibiyet kötü gidişe en azında dur derken gelecek haftalara daha umutlu bakmamıza yol açtı.