Ligin altıncı haftasında Fenerbahçe'nin ardından ikinci sırada yer alan Çaykur Rizespor ligin 19. haftasına geldiğimizde 16. Sırada.. 13 haftadır kazanamayan bir Rizespor. Geçmişi sorgulayarak her hangi bir avantaj elde edemeyiz. Yalnız geçmişte yaşananlardan ders çıkartacağız. Ligin ikinci yarısına 8 yeni transfer ile başladık. Takımın iyi başlayıpta kötü duruma gelmesinde ki en büyük neden tabii ki kadro yetersizliği ve on birde ki oyuncuların yerinin doldurulamamasıydı. Bunda hem fikiriz. Şimdi alınan bir birinden kaliteli oyuncular ile bu takım daha da güçlendi. Kısa bir uyum süreci aşaması var, bunu da kolay geçersek bu takımın ligde kalmak gibi bir derdi olamaz.

Keza bunu Trabzonspor karşısında gördük. Diri bir oyun oynadık. Son vuruşlarda ki etkisizliğimiz ve Onur'un kıvrak kurtarışları bile geçit vermedi. Oyunun hakimi bizdik. Trabzonspor adeta kontrataklarla üzerimize geldi. Çok koşup mücadele etmemizin hakkı çok istediğimiz galibiyetti. Takımda ilk kez yer bulan Lualua çok hazır bir görüntü vermezken, Görkem ilk on birdeki yerinin sağlam olduğu izlemini verdi. Kwueke kaliteli bir oyuncu olduğunu gösterircesine oynadı mücadele etti. Liban Abdi kumaşı iyi bir oyuncu getirenlerden Allah razı olsun. Rize'de çok iyi işler yapacak. Maç boyunca mücadele istek futbolcularımız her şeyini ortaya koydu. Ama olmayınca olmuyor. Alınan bir puan teselli gibi gözükse de kaybedilen iki puan hakkımızdı.
Taraftarımıza da iki sözüm var. Maalesef taraftar 12. adamlığını yapmıyor. Ülkemizde 81 ilin kaçının Süper Lig'de futbol takımı var? Tabloya bakınca görüyoruz ki: sadece 14 ilin futbol takımı dünyanın en gözde liglerinden Spor Toto Süper Lig'de mücadele ediyor. Biz bir şehiriz, ha birde ilimizin milliyetçisiyiz! O zaman ne duruyoruz. Geçmişte büyüklerimiz yağmur çamur demeden bu takımın peşinde koşmadı mı?.. Koştu evet daha altı sene önceye kadar eski stadyumumuzda taraftar ortalamamız 7-8 binken, şimdi maç başına ortalamamız 3-4 bini geçmiyor. Takıma destek vermeyen, maçlara gelmeyen, bilet ve kombine almayan bu takımı sorgulama hakkına sahip değildir. Rizeli olabilirsin ama Rizesporlu olman için üzerine düşeni yapacaksın. Ha ben maça gittim yenildi, takım iyi top oynamıyor, şu bu takıma maç satıyor gibi kendilerini kandıran kişiler bu takıma zarardan başka bir şey vermiyor.
Gelecek haftalar Rizespor için hayırlı haberler vereceğiz düşüncesindeyim. İyi oynadık ama yine şans yanımızda değildi.