Kasımpaşa maçı ile yeniden kazanmayı hatırlayan Ç.Rizespor'un Erciyes maçından alacağı sonucu herkes gibi merak ediyordum. Kasımpaşa maçını kazanan on birden sahada sadece Caner'in yerinde Bikoko vardı. Hafta boyu yeni takımını tanımaya ve taktik anlayışını aktarmaya çalışan Giray Bulak takımı başında ilk sınavını vermeye çıktı.

Maçın ilk yarısında sahada diğer maçları aratmayan pozisyon yoksunu bir Rizespor vardı. Elazığ maçında korner atışlarından yediğimiz gollere benzer bir gol daha bu maçta yedik. Demek ki hocanın hafta boyunca bu pozisyonların önlenmesi için çalışması işe yaramadı. Rakip Erciyes 10 haftadır kazanamamanın stresi ile çıktığı maçta ilk yarıda 1-0 avantajlı kapattı. Kanatlardan cılız ataklarımızla pozisyona girme çabası içinde olduk. İlk yarıda bırakın golü sahada istek ve azimli bir takım izleyemedik. Golden sonra kontra toplarla çıkmaya çalışan Erciyes takımı oyunu kendi yarı alanında kabul ederek ikinci yarıya da başladı.

Takım oyununu sahaya yansıtamayan Rizespor'lu oyuncular sanki beraber ilk kez oynuyor gibiydiler. Üç pas yapmakta zorlanan yeşil-mavililer ikinci yarıda da önemli bir pozisyon üretemedi. Kanatları kullanmaya çalışa dursun ne doğru bir orta yapılabildi nede doğru bir şut çekildi. Kısacası pozisyonu olmayan bir takım nasıl kazanabilirdi ki. Son on dakika oyunun hakimiyetinde kaybedip deplasmanda 4-0 yenildiğimiz Erciyes'e 2-0 la yine boyun eğdik. Maç sonrası az sayıdaki Rizespor taraftarı isyan ederek tribünleri terk etti. Her zaman taraftar desteğini takımın yanında olması için buradan çağrıda bulunduğumuz taraftara artık bizimde yüzümüz kalmadı. Ne zaman ne sonuç alacağı belli olmayan, sahada şuursuzca mücadele eden, oyun zevki olmayan, bir türlü istikrarı yakalayamayan takımın artık sevdalıları yorgun düştü.