Geçen haftaki yazımda bir puana sevindiğimizi yazmıştım…
Ama bu hafta alınan bir puan hayli üzücü.
Üst üste ligin son sırasında çırpınan üç takıma karşı mücadele veriyoruz. Bu takımlardan Sakarya'ya gol atamadık. Geldik evimizde Güngören'e de gol atamadık. Önüne gelen takımın yenebildiği bu takımlara karşı galip gelemememiz bizi ister istemez bir tedirginliğe itti. Gelecek haftada ligin dibindeki bir diğer takım Giresunspor deplasmanındayız.
Umuyorum aynı tabloyu yaşamayız.

Bikoko ve Jallow.
Bu iki golcünün bir hafta arayla takımda yerlerini alamamaları mı takımı bu hale soktu diye düşünüyorum ama bence bu mazeret değil.
Takımın taraftarından hocasına ve yönetimine kadar bu fikirde birleşilmiş durumda.
O zaman biz bu yerimize rast gele geldik. İki maçı da çıplak gözle izleme şansım oldu.
Takım olarak üretken değildik ve rakiplerimiz bizim gibi mücadele edip gol pozisyonları yakaladılar. Ha şurası bir gerçek ki rakiplerimiz gol yollarında çok başarılı değillerdi. Ya olsaydılar şu an durumumuz daha farklı olurdu.

Ama bizim Bikokomuz vardı o yokken Jallow vardı.
Bir Mehmet Al'ımız var. Geçen yılki grafiği ortada.
Tecrübeli bir golcümüz daha var. Oynadığı takımlarda golleri ile taraftarları mutlu eden Murat Hacıoğlu.
Yani bu maçlarda golcü eksikliğimiz yoktu. Sadece gol üretemedik ve kötü oynadık. Her iki maçta ki görüntü beni korkuttu. Şimdiden süper lig hayalleri görmeye başlamıştık ki bu oyunla sabırlı olmamız gerektiğini gördük.

Ligin ilk devresinin tamamlanmasına iki maç kaldı.
Dışarıda Giresun evimizde Bolu ile karşılaşacağız. Bu maçlarda alınacak sonuçlarla sezon arasındaki transferde şekillenecek. Ligi iyi bir yerde tamamlayamadığımızda ciddi ve akıllı transferler yapmak zorundayız.

Rakiplerimiz ikinci yarıda daha dişli ve zor olacaktır. Cezalar sakatlar oldukça takımın performansının düştüğünü görüyoruz. Yedekler takımda yer bulduklarında kendilerini ispatlamak için gayret içinde değiller. Erkan Kaş bu hafta bulduğu şansı iyi kullanamadı. Sürekli topları ezerek takımın hızını yavaşlattı.

Haftalardır Rize maçına gelmeyen bir çok taraftar gördükleri Rizespor'u beğenmeyip söylene söylene stadı terk ettiler. Maalesef bir türlü istikrarlı futbol oynayamıyoruz. Evimizde ligin sonuncusu olan bir takıma iki puan kaptırıyor ve pozisyon üretemiyorsak bir yerlerde hata var. Bu hataların bir an önce düzeltilip yeniden özlenen futbolun sahaya yansıtılmasını bekliyoruz. Yoksa yarın geç olabilir.